Wydarzenia

Pożegnanie wieloletniej Dyrektor MBP Jadwigi Madziar

Pożegnanie wieloletniej Dyrektor MBP Jadwigi Madziar

 

            Podczas sesji Rady Miasta Siedlce w dniu 29 kwietnia 2021 roku oficjalnie pożegnano odchodzącą na emeryturę, wieloletnią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach Jadwigę Krystynę Madziar.

Podziękowania za pracę, poświęcenie i serce wkładane w rozwój czytelnictwa w mieście, z pamiątkowym ryngrafem, w imieniu Rady Miasta Siedlce złożył Wiceprzewodniczący Maciej Nowak.

            30 kwietnia 2021 roku w Bibliotece Głównej MBP odbyła się uroczystość pożegnania Dyrektor Jadwigi Madziar z udziałem: Prezydenta Miasta Siedlce  Andrzeja Sitnika, Naczelnik Gabinetu Prezydenta Siedlec Eweliny Raczyńskiej, przewodniczącego Rady Programowej MBP prof. Adama Bobryka, przedstawicieli Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki oraz pracowników.

Podczas spotkania zaprezentowano film przedstawiający drogę zawodową Dyrektor Jadwigi Madziar. Film był niespodzianką dla Pani Dyrektor i pięknym wspomnieniem jej pracy i rozwoju Biblioteki w ostatnim ćwierćwieczu.

Podczas uroczystości Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik wręczył Dyrektor Jadwidze Madziar pamiątkowy ryngraf i złożył serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za lata wspaniałej pracy, zaangażowanie, dbałość o rozwój czytelnictwa i promocję książki na przestrzeni 42 lat służby miastu. Podkreślił, że Dyrektor Jadwiga Madziar stała się niedoścignionym wzorem, autorytetem i ikoną siedleckiej kultury, a Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach liderem wśród instytucji kultury w mieście i regionie.  

Podziękowania za współpracę złożył także przewodniczący rady Programowej MBP prof. Adam Bobryk. Serdeczne, z serca płynące podziękowania za wspólną pracę złożyli przedstawiciele załogi MBP, SBP i ZZPKiS. Nie zabrakło również wystąpienia Pani Dyrektor i podziękowań za wieloletnią dobrą współpracę.

Podczas spotkania Prezydent Andrzej Sitnik przedstawił nową Dyrektor MBP Eweliną Raczyńską.