O nas

O nas

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach jest samorządową instytucją kultury Miasta Siedlce. Służy zaspokajaniu potrzeb czytelniczych, edukacyjnych, informacyjnych i kulturalnych społeczeństwa. Organizuje i zapewnia dostęp do zasobów dorobku nauki i kultury polskiej i światowej.

 

Biblioteka Miejska jest największą i najstarszą biblioteką publiczną w Siedlcach i regionie. Powstała w sierpniu 1919 roku, staraniem władz miasta, Koła Polskiej Macierzy Szkolnej i społeczeństwa.

 

 

MBP oferuje mieszkańcom atrakcyjne zbiory, liczące ponad 300 000 woluminów książek oraz ok. 30 000 jednostek inw. zbiorów specjalnych. Szczyci się regionaliami, z których najstarsze, najcenniejsze zostały zdigitalizowane. Jest w pełni skomputeryzowana. Dużym udogodnieniem dla czytelników jest elektroniczny katalog, dostępny także w internecie, elektroniczne Karty Biblioteczne, które znacznie usprawniają proces wypożyczania oraz możliwość zamawiania książek przez internet. Co ważne, od lat osiąga wysokie wskaźniki czytelnictwa, które są najlepszą miarą atrakcyjności Biblioteki.

       W ofercie MBP jest także bezpłatny dostęp do e-booków, e-kursów językowych i specjalistycznych, Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, Wypożyczalni                     czytaków i cyfrowych książek mówionych oraz „książki mówionej na telefon”.

       Na uwagę zasługuje bogata działalność kulturalno-edukacyjna MBP, promująca wartościową literaturę, jej twórców oraz czytelnictwo.

       Siedlecka Książnica jest placówką ważną społecznie, nowoczesną, przyjazną, z klimatem…, służącą społeczeństwu Siedlec i regionu od 100 lat.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!