Wydarzenia

Wypożyczalnia CZYTAKA PLUS
i cyfrowych książek mówionych
dla osób niewidomych i słabo widzących

Wypożyczalnia CZYTAKA PLUS

i cyfrowych książek mówionych dla osób niewidomych i słabo widzących

 

Drodzy Czytelnicy!
 
Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2015”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca, dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach projektu MBP w Siedlcach otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka Czytelnikom z orzeczeniem o niepełnosprawności narządu wzroku. MBP otrzymała także pakiet cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. 
Serdecznie zapraszamy – od 16 lutego 2016 roku do Oddziału Zbiorów Specjalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, ul. J. Piłsudskiego 5 i skorzystanie z naszej nowej usługi.
Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza Biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym i ich opiekunom. 
 
Informujemy także, że w ofercie Oddziału Zbiorów Specjalnych Siedleckiej Książnicy znajdują się również płyty CD i kasety magnetofonowe z książką mówioną - ponad 4200 tytułów w tym: literatura piękna polska i światowa, biografie, reportaże i pamiętniki, literatura religijna, książki historyczne, poradniki medyczne i psychologiczne, literatura dziecięco-młodzieżowa.